O nas

Przedstawiamy Państwu najnowszą w Europie mobilną linię do czyszczenia i zaprawiania nasion. Technologia oparta na produktach firmy Cimbria.

Proces odbywa się w następujących etapach:

  1. Załadunek materiału do kosza zasypowego, który transportuje ziarno do maszyny.

  2. Kłosownik – w zależności od potrzeb włączany w celu usuwanie opornych części ze zboża i materiału siewnego (wąsy przy jęczmieniu, plew pszenicy lub końcówek przy owsie, rozdzielanie kłębów nasion).

  3. Czyszczalnia dokładna – na 3 pokładach sit z systemem nadmuchu odbywa się proces oddzielania ziarna ze względu na jego wielkość oraz usuwania zanieczyszczeń.

  4. Aspiracja pyłu i plew podczas czyszczenia.

  5. Stół grawitacyjny – materiał z czyszczalni transportowany jest podajnikiem kubełkowym na stół grawitacyjny, który umożliwia oddzielenie frakcji ziarna ze względu na jego wagę (usuwane są najlżejsze ziarna, resztki plew).
    Na tym etapie istnieje możliwość dostosowania jakości materiału finalnego (możemy zmniejszyć lub zwiększyć ilość ziarna, które chcemy odrzucić).

  1. Zaprawiarka – wyczyszczony materiał trafia do zaprawiarki, która umożliwia podawanie 4 zapraw płynnych jednocześnie za pomocą precyzyjnych pomp perystaltycznych.

  2. Wyładunek materiału – możliwość zapakowania towaru w worki typu big bag lub na przyczepy.